RETIA

O nás

RETIA, a.s. je česká společnost, sídlící v Pardubicích, založená v roce 1993 a navazuje na stoletou tradici jednoho z největších výrobců radarů 20. století Tesla Pardubice. Vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, systémy velení a řízení, UWB lokalizační a komunikační systémy i záznamové systémy ReDAT pro nahrávání hlasu, obrazovek a dat. Produkty RETIA jsou využívány ve vojenské i v civilní oblasti života.

RETIA má vlastní výzkum na špičkové úrovni, dlouholeté zkušenosti a může se pochlubit velkou řadou zakázek uskutečněných pro významné zákazníky z ČR i celého světa.

RETIA je držitelem osvědčení NBÚ pro přístup k utajovaným informacím do stupně TAJNÉ a certifikátu bezpečnostní způsobilosti NATO Secret. Vlastní povolení k obchodu s vojenským materiálem, získala certifikaci dle norem ISO 9001, ISO 14 001, AQAP 2110 a je členem Asociace obranného průmyslu ČR. Více o certifikátech…

RETIA

Jsme členem
CSG Aerospace

Společnost RETIA, a.s. je členem průmyslově-technologické skupiny Czechoslovak Group (CSG) a její divize CSG Aerospace. CSG je dynamickou skupinou více než 100 výrobních, vývojových a obchodních společností sídlících v několika státech Evropy a USA s více než 10 tisíci zaměstnanci a tržbami převyšujícími jednu miliardu EUR. Její společnosti jsou organizovány v divizích, které zároveň představují klíčové obory, v nichž skupina působí: CSG Defence, CSG Ammo+, CSG Mobility, CSG Aerospace a CSG Business Projects. Skupina, do kterého patří společnosti se staletou tradicí i start-upy, investuje do inovativních produktů a služeb, které přinášejí lepší a bezpečnější svět. CSG a jeho společnosti dodržují nejvyšší standardy corporate governance a rozvíjejí se v souladu se zásadami udržitelnosti a byznysové etiky.

Vojenské a bezpečnostní systémy

Vyvíjíme, vyrábíme a integrujeme radarové systémy zajišťující přehled o vzdušné situaci.
Tyto systémy využívají jednotky pozemní protivzdušné obrany.

Modernizace radarů a zbraňových systémů, systémy velení a řízení C4I2, vlastní radarová technologie, zástavba speciální elektroniky a integrace jsou hlavními produkty RETIA ve vojenské a bezpečnostní oblasti.

O kvalitě a přínosu těchto produktů se řadu let přesvědčují zákazníci ozbrojených sil ČR, armády zemí NATO i další ozbrojené a bezpečnostní složky po celém světě.

Úspěšné modernizace protiletadlového kompletu 2K12 KUB pro českou armádu a armády zemí NATO vedly k zadání dalších významných zakázek, a to k modernizaci radarů P-37 a další radarové techniky sovětské provenience pro českou armádu a radarů P-18 pro zahraniční partnery. Kompletní modernizace spočívaly v novém návrhu uspořádání elektroniky, snížení nákladů na životní cyklus a prodloužení životnosti.

Systém RACCOS, který RETIA vyvinula, využívá armáda ČR již řadu let. Tento automatizovaný komunikační a informační systém zajišťuje velení a řízení jednotek protivzdušné obrany (GBAD).

Na základě těchto zkušeností vznikl další úspěšný produkt, a to specializované mobilní kontejnerové pracoviště, které slouží jako pozemní stanoviště sofistikovaného systému NATO – AGS.

Vlastní radarovou technologii představuje radar krátkého dosahu ReVisor. Přehledový radar ReVisor, s dosahem až 25 km, slouží zejména k pozemní protivzdušné obraně (GBAD). Identifikuje a s rychlou obnovou informace sleduje vzdušné cíle, včetně nízko a pomalu letících, málo rozměrných (LSS) a bezpilotních letounů (UAV).

Generační nástupce reprezentuje víceúčelový AESA 3D radar ReGuard s dosahem do 18 km a výškovým krytím 3 km. Je určený pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých nízko letících cílů s malou odraznou plochou (LSS, UAV). Radar prohledává prostor pomocí elektronického vychylování paprsku. Radar je možno dodávat s pevnou nebo rotující základnou.

Zástavbu speciální elektroniky do systémů velení a řízení pozemních sil provádí RETIA úspěšně již řadu let. Výkonné informační systémy, hovorová zařízení včetně komunikačních prostředků instalovala do vozidel PandurTitus či do zbraňové nástavby samohybné houfnice DANA M2.

Pro bezpečnostní a ozbrojené složky vyvinula RETIA unikátní malý přenosný radar ReTwis 5+, který detekuje živé bytosti za zdí, nebo za nekovovou překážkou. Svými parametry, jako jsou dosah 40 m, extrémně nízká váha a velikost, se řadí mezi špičkové světové produkty v přenosných radarech.

Silnými stránkami společnosti RETIA jsou přizpůsobení produktů požadavkům zákazníka, popřípadě kompletní zákaznické realizace a schopnost nabídnout svým zákazníkům transfer technologií.

Záznamové systémy ReDAT

Z oboru telekomunikace společnost RETIA, a.s., vyprofilovala svou
obchodní divizi záznamových systémů ReDAT.

Ta poskytuje velice sofistikovaný systém pro záznam hlasu, obrazu a dalších relevantních dat, která jsou automaticky analyzována, aby byla v přehledné a strukturované formě předložena uživatelům systému.

Tento vysoce modulární systém se širokým integračním potenciálem plně pokrývá potřeby záznamu jak v dispečerském segmentu, tak i v sektoru ATC/ATM a na kontaktních centrech.

Mezi naše zákazníky se řadí významní mobilní operátoři, velké banky, složky integrovaného záchranného systému, firmy spravující železniční cesty, řízení letového provozu nebo úspěšná komerční kontaktní centra.

Přehrát video

RETIA

Kvalita je pro nás
prvořadým kritériem

Naše produkty jsou využívány ve vojenské i v civilní oblasti života a jejich kvalita je pro nás prvořadým kritériem. Jsme členem průmyslové skupiny Czechoslovak Group a její divize CSG Aerospace.

Přehrát video

RETIA

Kvalita je pro nás
prvořadým kritériem

Naše produkty jsou využívány ve vojenské i v civilní oblasti života a jejich kvalita je pro nás prvořadým kritériem. Jsme členem průmyslové skupiny Czechoslovak Group a její divize CSG Aerospace.