RETIA

Strategické partnerství se společností Rafael pro projekt Spyder

Strategické partnerství se společností Rafael pro projekt Spyder

Česká technologická společnost Retia a izraelská státní společnost Rafael Advanced Defense Systems na letošních Dnech NATO úspěšně dokončily jednání o smlouvě o spolupráci na projektu systémů protivzdušné obrany Spyder pro Armádu ČR. Podpis smlouvy o průmyslové spolupráci proběhne 23. 9. 2021.

Uzavřená smlouva společně se smlouvou se státním podnikem VTÚ zajistí 30% podíl českého průmyslu na zakázce, soběstačnost ČR při zajištění životního cyklu techniky a výrazný posun schopností českého obranného průmyslu v oblasti protivzdušné obrany (PVO).

Retia se stává hlavním českým průmyslovým partnerem izraelského výrobce a bude úzce spolupracovat se státním podnikem VTÚ, který má na starosti integraci utajované části systému Spyder do AČR.

Gil Shalev, obchodní a marketingový ředitel systémů PVO společnosti Rafael uvedl: „Retia se podpisem smlouvy stane naším strategickým průmyslovým partnerem v ČR.“

„Situace, kdy přední izraelská zbrojovka přenáší citlivé know-how do zahraničního průmyslu, je zcela výjimečná a dokazuje hlubokou důvěru mezi našimi zeměmi,“ doplnil Tomáš Pojar, viceprezident Česko-Izraelské smíšené obchodní komory.

Dnešní dohoda znamená důležitý milník: Je jím zajištěn jeden z klíčových požadavků českého Ministerstva obrany na 30procentní podíl českého průmyslu na zakázce, je zakotvena garance zajištění servisu po celou dobu životního cyklu v ČR a v neposlední řadě získává společnost Retia a s ní spolupracující další podniky českého obranného průmyslu nové schopnosti v oblasti vývoje a výroby systémů PVO,

Přejít na externí článek: zde.